Ultimele titluri
Ultima Oră

Victorie pentru Roș-albaștri!

Publicat: sâmbătă, 15 februarie 2014

Steaua București, câștigă prima restanță împotriva echipei din Chiajna fără nicio emoție. Roș-albaștri, conduși în teren de către Pintilii lăsat căpitan după plecarea lui Alexandru Bourceanu și susținuți de o mirifică galerie, au reușit să deschidă scorul foarte rapid prin Varela în minutul 9.
Golul 2 nu s-a lăsat mult aștepat, iar în minutul 32 Alexandru Chipciu a reușit să majoreze scorul. Transferul reușit de Steaua în această iarnă de la Vaslui, Lucian Sanmartean, a reușit să debuteze cu gol în primul său meci la echipa din Ghencea, reușind să-și ducă echipa la cabine cu un neverosibil 3-0.
În repriza a doua, steliștii impinși de la spate de galerie au oferit multe faze frumoase la poarta echipei din Chiajna. Presiunea pusă pe goolkeeper , de către steliști, și-a spus cuvântul, iar în minutul 59, Alexandru Chipciu reușește să facă dubla cu un șut la care portarul a avut foarte puține reacții. Până la final, steliștii au dominat dar nu au mai reușit să înscrie și golul 5.